Buradasınız

E-imza Kilit Çözme

PIN Çözme/Değiştirme (Java Applet'li)

Uyarı :PIN Çözme ekranlarının sağlıklı çalışması için bilgisayarınızda Java'nın 1.7.6 veya üzeri bir sürümünün “32 bit” versiyonunun kurulu olması gerekmektedir.

Ayrıca Google Chrome (42.0.2311.90 ve üzeri sürümlerinde) ve Mozilla Firefox tarayıcıları(Mozilla Firefox 52.0 ve üzeri sürümlerde) Java eklentisinin çalıştırılmasını engellediğinden ilgili tarayıcılarla erişmeye çalıştığınız sayfalarda sorun yaşayabilirsiniz. Sorun yaşamamak için sayfalara Mozilla Firefox 52.0' versiyonu öncesi sürümler ya da Internet Explorer gibi tarayıcılar ile giriş yapınız.

Adım-1 Şifreli Giriş

Adım-1 Şifreli Giriş

PIN çözme işlemi için https://nesbireysel.kamusm.gov.tr adresine gidiniz ve açılan ekrandan şifreli girişi seçiniz.

Adım-2 Bilgi Girişi

Adım-2 Bilgi Girişi

Açılan ekranda TC Kimlik Numaranızı, Resimdeki Yazıyı ve Güvenlik Sözcüğünüzü(Güvenlik sözcüğü, başvuru sahibinin, başvuru formunu doldururken belirlemiş olduğu bir yetkilendirme parametresidir.) giriniz. Güvenlik sözcüğünü unutan veya kayıp eden başvuru/sertifika sahibi Güvenlik Sözcüğümü Unuttum butonuna basarak güvenlik sözcüğünü yenileyebilir.

Adım-3 Kilit Çözme

Adım-3 Kilit Çözme

Açılan ekranda Kilit Çözme butonuna tıklayınız.

Adım-4 Uyarı Penceresi

Adım-4 Uyarı Penceresi

Gelen PIN değişimi yapılacağına dair uyarıyı TAMAM/OK butonuna tıklayarak PIN değiştirme sayfasına geçiniz.

Adım-5 Yeni PIN Girişi

Adım-5 Yeni PIN Girişi

Açılan ekranda sadece rakamlardan oluşan 6 karakter uzunluğunda yeni bir PIN kodu belirleyerek ilgili alana yazınız ve Yeni PIN Üret butonuna tıklayınız. İşlem tamamlandığında yeni PIN kodunuzu kartınıza giriş yapmada ve imzalama işlemlerinde kullanabilirsiniz.

 

NOT : Kilit Çözme işlemi ile ilgili karşılaşılan hatalar ve çözümleri  indir